Sommarfest på Kajen Nacka Strand
Antal personer: 60-150 pers

Sommarfest på Kajen Nacka Strand

Perfekt för stora och små sällskap
Möjlighet till exklusivitet
Fantastisk miljö invid vattnet

Vad som ingår

Projektledning inför ert event
Deltagarhantering inkl. utvärdering
1 glas mousserande vid ankomst
Grillbuffé
2 glas öl/vin till maten

Välj tillval

Räkna ut ditt pris

Ändra antalet och få ut nytt pris direkt.

Pris per person: 1170 kr ex. moms
Totalt: 54600 kr ex. moms

Gör förfrågan

Fyll i alla kontaktuppgifter för att det ska bli så enkelt som möjligt för oss att ta kontakt med dig. Vi återkommer inom 1 tim.

2+2 =

Information om Sommarfest på Kajen Nacka Strand

Välkommen till Kajen – Nacka Strand! Med dess fantastiska läge precis vid vattnet i början av Stockholms skärgård är det svårt att hitta någon mer lämpad plats.

Här inleds kvällen med fördrink och mingel på den förhoppningsvis soliga kajen innan det är dags för grillbuffé eller om så önskas 3-rättersmeny. Självklart är rätterna väl planerade och innehåller en stor portion engagemang och kärlek.

Är ni ett större sällskap som önskar sitta exklusivt så finns det möjlighet till detta, en lokalhyra kan dock tillkomma beroende på ert antal. I orangeriet,”Sea Grill”, kan vi duka för upp till 90 personer och vid husets inglasade uteplats (precis intill vattnet), ”Seaview”, får sällskap upp till 170 personer plats.

Efter en härlig middag tillsammans finns det möjlighet att avsluta kvällen med dans inne på Fabrikören med DJ eller uppträdande och/eller beundra den vackra solnedgången i en solstol på kajen. Se under tillval.

Tips! Varför inte starta kvällen med mingolf medans kvällssolen lyser över banan? Välj till som alternativ under tillval.

Hör av er till oss om ni även önskar boka transport till och från, antingen med buss eller båt.

Förslag på tidsschema (Hör gärna med oss för detaljer):

18.00 – Fördrink och mingel
18.30 – Grillbuffé
22.00 – Fest (om ni har valt till detta)