Sommarfest i Bockholmens Orangeri

Antal personer: 20-30 pers

All mat serveras ”Family Style” Fantastisk miljö invid vattnet Helt egen kock under kvällen

Vad som ingår

Egen kock och serveringspersonal
Del av trädäck exklusivt
3 rätters middag
Dryckespaket: 1 glas mousserande, 1 glas vin/öl till maten.
Möjlighet att spela egen musik via mobilhögtalare
Exklusivitet i Bockholmens Orangeri

Välj tillval

Räkna ut ditt pris
Ändra antalet och få ut nytt pris direkt.

Pris per person: 1459 kr ex. moms
Totalt: 54600 kr ex. moms

Information om Sommarfest i Bockholmens Orangeri

Bockholmen Hav och Restaurang som ligger i Stockholms innerskärgård har ett fantastiskt Orangeri precis intill vattnet som passar perfekt för den lite mindre sommarfesten! 

I detta orangeri kan ni fira in sommaren helt avskilt tillsammans med kollegorna. Med utsikt över fjärden mot Lidingö avnjuter ni er fördrink ute på det stora trädäcket med dess sköna loungestolar innan det är dags att sätta sig till bords inne i orangeriet. Den främre delen av trädäcket har ni exklusiv tillgång till under hela kvällen medans den andra delen delas med andra gäster.

Ett trevligt sätt att inleda kvällen kan även vara att börja med lite snacks på trädäcket innan man sätter sig till bords.

Under kvällen har ni även er helt egna kock som står för maten, samt er dedikerade serveringspersonal.

Det går även att vara färre än 20 personer inne i orangeriet men ni kommer då att få betala för 20 stycken matkuvert.

Förslag på tidsschema för sommarfest i Bockholmens Orangeri (Vänligen hör med oss för detaljer):

18.00 – Fördrink på trädäcket
19.00-23.00 – Middagen inne i orangeriet